środa 21 lutego 2018
Tekst
   

Wydział Inżynierii Materiałowej

Konkurs na stanowisko student stypendysta

W ramach projektu NCN OPUS "Hybrydowe kompozyty ceramika metal o umocnieniu gradientowym"

Wymagania:

 • Student III stopnia (doktorant) lub student II stopnia wykazujący zainteresowanie podjęciem studiów doktoranckich; kierunek studiów: inżynieria materiałowa lub nauki pokrewne;
 • Motywacja do badań podstawowych;
 • Znajomość języka angielskiego w stopniu co najmniej umożliwiającym samodzielne czytanie publikacji i książek anglojęzycznych oraz komunikację.
 • Wiedza w dziedzinie inżynierii materiałowej, w szczególności w zakresie wytwarzania metodami opartymi na masach lejnych materiałów kompozytowych o osnowie ceramicznej.

Opis zadań:

Celem projektu jest określenie możliwości kształtowania mikrostruktury kompozytów z układu Al2O3-Cu z dodatkiem trzeciego komponentu, poprzez dobór rodzaju i udziału obu składników metalicznych oraz wytworzenie struktury gradientowej wpływającej na stopień zajścia przemian fazowych (reakcji) w obrębie tych komponentów. Mikrostruktura będzie analizowana w aspekcie jej wpływu na lokalne właściwości mechaniczne oraz właściwości elektryczne i cieplne próbki. W ramach realizacji zadań badawczych w projekcie NCN student-stypendysta będzie zobowiązany do prowadzenia badań naukowych, w szczególności:

 • Wytwarzanie próbek kompozytowych oraz badania otrzymanych materiałów (badania mikrostrukturalne i mechaniczne);
 • Analiza wyników badań, przygotowywanie raportów cząstkowych i publikacji naukowych.

Termin składania ofert: 09.03.2018

Forma składania ofert: email na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Warunki zatrudnienia:

 • Kwota stypendium: 3000 PLN miesięcznie
 • Okres wypłacania stypendium: 36 miesięcy

Dodatkowe informacje:

Szczegóły regulamin rekrutacji dostępny na stronie: https://www.ncn.gov.pl/finansowanie-nauki/koszty-w-projektach/stypendia-naukowe/zasady-przyznawania-wyplaty-stypendiow-1 Dokumenty wymagane podczas rekrutacji:

 • Życiorys zawierający opis dotychczasowej działalności naukowej, informacje o dotychczasowych osiągnięciach naukowych (publikacje, udział w konferencjach naukowych), opis doświadczenia zdobytego poza macierzystą jednostką naukową.

Kontakt i dodatkowe informacje: prof. Waldemar Kaszuwara, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Warsztaty

15 lutego 2018 roku odbędzie się w CZIiTT PW kolejny warsztat dotyczący popularnej obecnie technologii blockchain tym razem w kontekście tzw. smart kontraktów.
www.cziitt.pw.edu.pl/smart-kontrakty-warsztaty-legaltech-polska-6
21-22 lutego 2018. Warsztaty z komercjalizacji. Zapraszamy do udziału w warsztatach przygotowujących do współpracy z inwestorami, prezentacji/sprzedaży pomysłów inwestorom oraz aspektów prawnych związanych z ich komercjalizacją.
www.cziitt.pw.edu.pl/warsztaty-z-komercjalizacji/
 

Biblioteka w ferie

W dniach 7.02-16.02 do Biblioteki zapraszamy w godzinach 9.30-13.30.
Życzymy Wam udanej końcówki sesji i dobrych ferii!

   

Oferta pracy

Specjalista - Laboratorium Badań Materiałowych

Wymagania:

 • wykształcenie wyższe: inżynier materiałowy lub mechanik
 • podstawowa znajomość obsługi komputera
 • znajomość języka angielskiego na poziomie min dobrym
 • znajomość technik pomiarowych
 • rzetelność, odpowiedzialność, komunikatywność
 

Oferta pracy

logo

Oferta pracy na stanowisku:
Pracownik B+R w projekcie badawczo-rozwojowym

Pobierz plik: oferta pracy
   

Seminarium: Przedsiębiorczość akademicka

Szanowni Państwo,
W imieniu Działu Badań i Analiz CZIiTT PW serdecznie zapraszamy na seminarium „Przedsiębiorczość akademicka. Badania społeczne na Politechnice Warszawskiej”.

W trakcie spotkania opowiemy o serii badań społecznych, które realizujemy na Politechnice Warszawskiej w zakresie akademickiej przedsiębiorczości, a także o wyjazdach naszych badaczy na mobilności do Wielkiej Brytanii, Korei Południowej oraz Słowenii.

Kiedy: 25.01.2018, godz. 17:00 – 18:30

Więcej: Seminarium: Przedsiębiorczość akademicka

 

Konkurs na stanowisko doktorant stypendysta

Konkurs na stanowisko doktorant stypendysta

W ramach projektu NCN OPUS „Płytki o strukturze ultra drobnoziarnistej, małej anizotropii, zdolności do głębokiego tłoczenia i odkształcenia nadplastycznego przy dużej szybkości odkształcenia"

Wymagania

Więcej: Konkurs na stanowisko doktorant stypendysta

   

XLII Studencka Konferencja Naukowa

Zapraszamy do udziału w XLII Studenckiej Konferencji Naukowej, która odbędzie się na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej w dniu 07.06.2018 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów oraz doktorantów do aktywnego uczestnictwa w konferencji.

W załączniku znajduje się ulotka informacyjna.

Z wyrazami szacunku,
Organizatorzy XLII Studenckiej
Konferencji Naukowej

Ulotka SKN2018 Częstochowa
 

Rejestracja kandydatów na studia doktoranckie

Uprzejmie informujemy o obowiązku rejestrowania się kandydatów na studia doktoranckie za pośrednictwem systemu informatycznego „Rekrutacja PW”, rejestracja elektroniczna kandydatów na studia doktoranckie rozpoczynające się od semestru letniego roku ak. 2017/2018, będzie trwała od 10 stycznia 2018 r. do 31 stycznia 2018 r.

Informacja dostępna jest na stronie internetowej PW: /Kandydaci/../Rekrutacja-na-studia-doktoranckie
   

Praktyki w NIMS

Zasady rekrutacji na letnie praktyki w NIMS (Japonia) w roku 2018

Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej oraz National Institute for Materials Science (NIMS) w Tsukubie organizują 2 miesięczne praktyki studenckie w Japonii w ramach WUT-NIMS Joint Graduate Program. Praktyki odbędą się w terminie 2 lipca – 31 sierpnia 2018 r. Celem programu jest zainteresowanie studentów działalnością NIMS-u oraz wyłonienie potencjalnych osób gotowych podjąć staż w NIMS, w ramach studiów doktoranckich.

Zasady rekrutacji:

Więcej: Praktyki w NIMS

 

Program ATHENS

Utworzony w 1997 roku ATHENS to program mający na celu wymianę studentów pomiędzy czołowymi europejskimi uczelniami technicznymi oraz udział we wspólnych europejskich programach rozwojowych i szkoleniowych. Obecnie w programie uczestniczy 15 uczelni i instytucji technicznych z Austrii, Belgii, Czech, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Turcji, Węgier i Włoch oraz francuskie uczelnie należące do grupy ParisTech „Grandes Ecoles d’Ingénieurs de Paris”.

Więcej: Program ATHENS

   

Materiały i Technologie XXI wieku

Studenckie Koło Naukowe MATER-TECH przy współpracy z władzami Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej organizuje w dniu 17 maja 2018r. jubileuszową XX Międzynarodową Studencką Sesję Naukową „Materiały i Technologie XXI wieku”.

Więcej: Materiały i Technologie XXI wieku

 

CIYSCon

W imieniu Pana Dziekana Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – prof. dr hab. Edwarda Szłyka oraz Komitetu Organizacyjnego konferencji mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji naukowej - XII Copernican International Young Scientists Conference (CIYSCon).

Więcej: CIYSCon

   

Święto Politechniki Warszawskiej 2017

15 listopada tradycyjnie obchodzimy Święto Politechniki Warszawskiej. W obchody Święta Uczelni włączają się wszystkie jednostki PW, zarówno studenci, jak i pracownicy naszej Uczelni. Do udziału w wydarzeniach związanych ze świętem zapraszamy całą społeczność akademicką oraz wszystkich przyjaciół naszej Uczelni.

Więcej: Święto Politechniki Warszawskiej 2017

 

Nagroda Naukowa Politechniki Warszawskiej

Miło nam poinformować, że dr hab. inż. Wojciech Święszkowski, prof. PW otrzymał Nagrodę Naukową Politechniki Warszawskiej.

Wręczenie nagrody zaplanowane jest podczas uroczystego posiedzenia Senatu Politechniki Warszawskiej w dniu 15 listopada 2017 r. zorganizowanego z okazji obchodów Dnia Politechniki Warszawskiej.

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy.

   

Sondaż #PowiedzPW

Biuro ds. Promocji i Informacji oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT PW zaprasza wszystkich studentów do wzięcia udziału w pierwszym sondażu #PowiedzPW, który dotyczy sklepu internetowego PW. Dzięki niemu w szybki sposób poznamy opinie na tematy związane z organizacją sklepu oraz jego rozwojem.

powiedzPWSklepPW
 

Stypendiun Rodziny Lipińskich

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Rodziny Lipińskich ponownie ufundowała stypendium dla Studentów Politechniki Warszawskiej:

Wymagania m.in.:

 • średnia ocen min. 4,25
 • możliwość otrzymania stypendium socjalnego
 • szkoła średnia ukończona w miejscowości poniżej 100 tyś. mieszkańców
 • więcej wymagań w pliku
Pobierz plik: Informacja, Wniosek, Regulamin
   

Office dla studentów PW

Centrum Informatyzacji PW udostępniło pracownikom oraz studentom Politechniki Warszawskiej Oprogramowanie MS Office wraz z subskrypcją na okres 36 miesięcy

Więcej: Office dla studentów PW

 

I Forum współpracy SAMORZĄD-NAUKA-BIZNES

13 października, w Parku Technologicznym Świerk, odbyło się I Forum współpracy SAMORZĄD-NAUKA-BIZNES. Organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Mazowsza INNOMAZ. Nad organizacją Forum czuwał przedstawiciel Stowarzyszenia INNOMAZ i absolwent WIM PW Łukasz Płaczek. Współorganizatorem imprezy był Wydział Inżynierii Materiałowej, a wśród jej honorowych patronów była Politechnika Warszawska i Stowarzyszenie Absolwentów Inżynierii Materiałowej PW.

Więcej: I Forum współpracy SAMORZĄD-NAUKA-BIZNES

   

Absolwenci PW na rynku pracy

Biuro Karier PW oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT po raz szósty przeprowadziły badanie Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów. Wśród jego uczestników znalazły się 2018 osób, które w ostatnich latach ukończyły naszą Uczelnię, przede wszystkim absolwenci z rocznika 2015/2016. Głównym celem badania jest poznanie opinii absolwentów na temat jakości kształcenia na Politechnice Warszawskiej, a także zdobycie informacji o ich sytuacji na rynku pracy.

Prezentacja wyników badania Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów Politechniki Warszawskiej edycja VI, 2017 r. Pobierz plik

Więcej: Absolwenci PW na rynku pracy

 

Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018

Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2017/2018 na Wydziale Inżynierii Materiałowej. 2 października 2017r. (poniedziałek) godz. 14:00 (s. 212 - Aula). Podczas inauguracji Studentom zostały wręczone indeksy.

Relacja fotograficzna

   

Lab4You

Then lab4you is for YOU! After a successful search in 2016, we are now again looking to support young, enthusiastic scientists with an interesting topic of research, by offering instrument time on the entire range of our state-of-the-art analytical equipment in the Shimadzu Laboratory World in Duisburg, Germany. You will also benefit from the advice of our on-site product specialists.

More info: www.shimadzu.eu/lab4you Pobierz plakat .pdf [1,5MB]
 

Euroinvent 2017

W dniach 25 – 27 maja 2017 r. w Iasi w Rumunii odbyła się wystawa European Exhibition of Creativity and Innovation Euroinvent 2017 zorganizowane pod auspicjami International Federation of Inventors’ Associations (IFIA) I World Invention Intellectual Property Associations.

Więcej: Euroinvent 2017

   

Klaster Kluczowy

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że decyzją Ministra Rozwoju, Pana Mateusza Morawieckiego, Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, którego członkiem jest Wydział Inżynierii Materiałowej PW, w dniu 21 października 2016 r. uzyskał status Krajowego Klastra Kluczowego!

Więcej: Klaster Kluczowy

 

Drukowane implanty

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami prasowymi dotyczącymi Wydziału Inżynierii Materiałowej.

Drukowane implanty z PW pomagają w odbudowie kości | Implant z drukarki | Drukowane implanty