DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O STUDIACH NA WIM PW

piątek 22 września 2017
Tekst
   

Wydział Inżynierii Materiałowej

Rodzinny Piknik Naukowy w Otwocku

9 września 2017 r., w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku, odbył się po raz kolejny Rodzinny Piknik Naukowy. Również tym razem bardzo wielu zwiedzających przyciągały pokazy przygotowane przez studentów Koła Naukowego WAKANS. Poza komorą do azotowania jarzeniowego, doświadczeniami z ciekłym azotem, pokazami kolejki magnetycznej i mikroskopem metalograficznym przygotowano również pokaz walcowania metali. Stanowisko WIM było otoczone gośćmi przez cały czas trwania Pikniku i budziło zainteresowanie zarówno dzieci jak i dorosłych.

Była to kolejna impreza odbywająca się w tym mieście z udziałem Wydziału Inżynierii Materiałowej. Jest to wynik umowy podpisanej przez nas ze Starostwem Powiatowym w Otwocku.

Duże podziękowania należą się studentom z Koła Naukowego Wakans, którzy po raz kolejny poświęcili swój czas dla promowania Naszego Wydziału.

 

Oferta pracy

logo

Oferta pracy na stanowisku: Pracownik Techniczny

Pobierz plik: oferta pracy
 

Rozmowa kwalifikacyjna

Uprzejmie informujemy, że rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami na studia doktoranckie:

 • w ramach programu "Doktorat Wdrożeniowy"
 • w ramach programu "Diamentowy Grant"
 • w ramach studiów doktoranckich stacjonarnych

odbędzie się w dniu 14 września 2017 roku.

W nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 sierpnia 2017 roku wszyscy potencjalni kandydaci są zobowiązaniu złożyć wymagane dokumenty u pani Moniki Szczeniowskiej, pok. 211.

Listy wymaganych dokumentów są wywieszone na stronie Wydziału w zakładce: studia - studia III stopnia - rekrutacja - niezbędne dokumenty
   

Konkurs na stanowisko doktorant stypendysta

W ramach projektu NCN OPUS "Płytki o strukturze ultra drobnoziarnistej, małej anizotropii, zdolności do głębokiego tłoczenia i odkształcenia nadplastycznego przy dużej szybkości odkształcenia"

Więcej: Konkurs na stanowisko doktorant stypendysta

 

Lab4You

Then lab4you is for YOU! After a successful search in 2016, we are now again looking to support young, enthusiastic scientists with an interesting topic of research, by offering instrument time on the entire range of our state-of-the-art analytical equipment in the Shimadzu Laboratory World in Duisburg, Germany. You will also benefit from the advice of our on-site product specialists.

More info: www.shimadzu.eu/lab4you Pobierz plakat .pdf [1,5MB]
   

Program ATHENS

Informujemy, że 3 lipca rozpocznie się nabór na wyjazdy w ramach Programu ATHENS w sesji Listopad 2017 (która odbędzie się w dniach 11-18 listopada 2017 r.).

Pobierz ogłoszenie .doc
 

Zaproszenie do udziału w badaniu

MONITORING KARIER ZAWODOWYCH ABSOLWENTÓW POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ

Więcej: Zaproszenie do udziału w badaniu

   

Biblioteka w wakacje!

W lipcu, sierpniu oraz wrześniu Biblioteka będzie czynna codziennie w godz. 9:30 - 13:30
Życzymy udanego odpoczynku!

 

XXI Piknik Naukowy

image

3 czerwca na Stadionie Narodowym odbył się XXI Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Hasłem tegorocznego Pikniku była Ziemia. Podobnie jak w ostatnich latach Wydział Inżynierii Materiałowej reprezentowany był, na dwóch sąsiadujących stoiskach, przez pracowników i doktorantów oraz przez studentów Koła Naukowego Wakans. Pomimo, że tym razem nasze namioty były oddalone od centralnej części imprezy, nie można było narzekać na brak zainteresowania. Większość naszych pokazów miała charakter interaktywny, co przyciągało zwiedzających, zwłaszcza dzieci.

Relacja fotograficzna
   

Euroinvent 2017

W dniach 25 – 27 maja 2017 r. w Iasi w Rumunii odbyła się wystawa European Exhibition of Creativity and Innovation Euroinvent 2017 zorganizowane pod auspicjami International Federation of Inventors’ Associations (IFIA) I World Invention Intellectual Property Associations.

Więcej: Euroinvent 2017

 

Rekrutacja PW

Uprzejmie informujemy o obowiązku rejestrowania się kandydatów na studia doktoranckie za pośrednictwem systemu informatycznego Rekrutacja PW, rejestracja elektroniczna kandydatów na studia doktoranckie rozpoczynające się od semestru zimowego roku ak. 2017/2018, będzie trwała od 1 czerwca 2017 r. do 31 sierpnia 2017 r.

Informacja dostępna jest na stronie internetowej PW
   

Wycieczka dydaktyczna studentów III roku

W dniach 12-13 maja 2017 odbyła się wycieczka dydaktyczna studentów III roku WIM. Głównym jej celem było poznanie w warunkach przemysłowych typowych technologii materiałowych, przede wszystkim różnych metod odlewania.

Więcej: Wycieczka dydaktyczna studentów III roku

 

Uroczystość

21 kwietnia 2017 roku odbyła się uroczystość rozdania listów gratulacyjnych absolwentom studiów I i II stopnia na kierunku Inżynieria materiałowa.

Uroczystość rozdania listów gratulacyjnych absolwentom studiów I i II stopnia na kierunku Inżynieria materiałowa
   

XVI Międzynarodowa Konferencja Mikroskopii Elektronowej

image

W dniach 10 - 13 września 2017 roku w Jachrance odbędzie się XVI Międzynarodowa Konferencja Mikroskopii Elektronowej.

Więcej: XVI Międzynarodowa Konferencja Mikroskopii Elektronowej

 

E-MRS 2017 Fall Meeting

Międzynarodowa konferencja E-MRS 2017 Fall Meeting odbędzie się w dniach 18-21 września na Politechnice Warszawskiej. Plan konferencji zawiera 23 sympozja tematyczne, sesję plenarną oraz szereg wydarzeń towarzyszących.

www.european-mrs.com/meetings/2017-fall-meeting
   

Terminy Rady WIM

Terminy Rady WIM rok akademicki 2016/2017

 • 28 październik 2016
 • 25 listopad 2016
 • 16 grudzień 2016
 • 20 styczeń 2017
 • 24 luty 2017
 • 24 marzec 2017
 • 28 kwiecień 2017
 • 26 maj 2017
 • 23 czerwiec 2017
 • 22 wrzesień 2017
 

EURAXESS portal

Polski portal euraxess.pl, oprócz informacji o ofertach pracy, grantach i stypendiach dla naukowców, zawiera praktyczne i aktualne informacje dla uczonych przyjeżdżających z zagranicy do polskich uczelni.

Więcej: EURAXESS portal

   

Klaster Kluczowy

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że decyzją Ministra Rozwoju, Pana Mateusza Morawieckiego, Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, którego członkiem jest Wydział Inżynierii Materiałowej PW, w dniu 21 października 2016 r. uzyskał status Krajowego Klastra Kluczowego!

Więcej: Klaster Kluczowy

 

PANTHER

PANTHER - Pacific Atlantic Network for Technical Higher Education and Research

Więcej: PANTHER

   

Drukowane implanty

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami prasowymi dotyczącymi Wydziału Inżynierii Materiałowej.

Drukowane implanty z PW pomagają w odbudowie kości | Implant z drukarki | Drukowane implanty