poniedziałek 24 lipca 2017

Praktyki letnie NIMS Japonia

Zasady rekrutacji na letnie praktyki w NIMS (Japonia) w roku 2017

Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej oraz National Institute for Materials Science (NIMS) w Tsukubie organizują 2 miesięczne praktyki studenckie w Japonii w ramach WUT-NIMS Joint Graduate Program. Praktyki odbędą się w terminie 3 lipca – 1 września 2017 r. Celem programu jest zainteresowanie studentów działalnością NIMS-u oraz wyłonienie potencjalnych osób gotowych podjąć staż w NIMS, w ramach studiów doktoranckich.

Zasady rekrutacji:

• Na wyjazd do Japonii wyłonionych zostanie 10 osób: 3 ze studiów inżynierskich i 7 ze studiów magisterskich.
  • Kandydatury, wraz z wymienionymi poniżej dokumentami należy złożyć do 3-go marca 2017 roku w pokoju 303 WIM PW do p. Anny Weremowicz.
  • Po otrzymaniu dokumentów od kandydatów zostanie przeprowadzone postępowanie kwalifikacyjne, w którym zostaną wzięte pod uwagę następujące czynniki:
    • zainteresowanie podjęciem studiów doktoranckich;
    • doświadczenie w pracach badawczych i projektach w inżynierii materiałowej;
    • średnia ocen z 2 ostatnich semestrów studiów na WIM;
    • znajomość języka angielskiego
  • Kandydatów prosimy o dostarczenie następujących dokumentów:
    • CV w języku angielskim ze zdjęciem
    • Wypełniony formularz "2017 Students Form for NIMS Internship Program", który można odebrać u p. Anny Weremowicz w pok. 303, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
    • ewidencja działań w projektach badawczych potwierdzoną przez promotora lub bezpośredniego przełożonego;
    • informacja o średniej ocen z ostatnich 2 semestrów studiów,
    • certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego lub kopia ocen semestralnych z języka angielskiego potwierdzonych przez dziekanat WIM;
  • Kandydaci zostaną powiadomieni e-mailem o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.
Pobierz formularz