czwartek 23 listopada 2017

Wycieczka dydaktyczna studentów III roku

W dniach 12-13 maja 2017 odbyła się wycieczka dydaktyczna studentów III roku WIM. Głównym jej celem było poznanie w warunkach przemysłowych typowych technologii materiałowych, przede wszystkim różnych metod odlewania.

Studenci zobaczyli wybrane zakłady skupione na terenie dawnego WSK Rzeszów, a zwłaszcza firmy Pratt & Whitney Rzeszów S.A. Mieli okazję zapoznać się z podstawami konstrukcji i problemami materiałowymi w przemyśle nowoczesnych silników lotniczych. Kolejnym odwiedzanym miejscem było Laboratorium Badań Materiałów dla Przemysłu Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej. Ostatnim przystankiem na trasie wycieczki była Fabryka Porcelany AS Ćmielów. Tam zaprezentowano studentom tradycyjną metodę wytwarzania porcelany artystycznej poprzez odlewanie mas lejnych.

Była to pierwsza od dawna dwudniowa wycieczka studentów Wydziału. Intencją władz WIM jest wzmocnienie w programie nauczania treści związanych z przemysłem, a służyć ma temu m.in. przywrócenie wycieczek dydaktycznych.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas na zaprezentowanie nam zwiedzanych zakładów, a w szczególności dr inż. Tadeuszowi Gancarczykowi z firmy Pratt & Whitney Rzeszów S.A., bez którego wycieczka ta nie mogłaby się odbyć.

Wycieczka dydaktyczna studentów III roku