niedziela 22 lipca 2018

Seminarium dla uczniów szkół średnich w Otwocku

13 kwietnia 2018 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku odbyło się, kolejne już, spotkanie z uczniami otwockich szkół średnich. Tym razem jego wiodącym tematem były „Osiągnięcia inżynierii materiałowej dla zdrowia, jakości życia i bezpieczeństwa”.

Miało ono charakter seminarium poświęconego nowoczesnym biomateriałom oraz technologiom materiałowym w medycynie regeneracyjnej a także materiałom, które przy pewnych zagrożeniach minimalizują niebezpieczeństwo utraty zdrowia. Młodzież wysłuchała trzech wykładów:

• dr hab. inż. Jerzego R. Sobieckiego, prof. PW pt. "Inżynieria powierzchni w wytwarzaniu biomateriałów tytanowych"
  • mgr inż. Bartłomieja Wysockiego pt. "Technologie materiałowe w medycynie regeneracyjnej"
  • mgr inż. Pauliny Nakoniecznej pt. "Czy ciecz może zatrzymać pocisk?"

Po wykładach odbyła się dyskusja.
Uzupełnieniem tej części imprezy były pokazy dotyczące implantów, cieczy reologicznych oraz metod jarzeniowych w inżynierii powierzchni. Powodzeniem cieszył się również pokaz nawiązujący do tradycyjnego obszaru zainteresowań inżynierii materiałowej – pokaz walcowania metali.

W ramach spotkania był również czas na zapoznanie zebranych licealistów z Wydziałem Inżynierii Materiałowej oraz prowadzonym przez nas kierunkiem studiów.