czwartek 23 listopada 2017
Tekst
   

Wydział Inżynierii Materiałowej

CIYSCon

W imieniu Pana Dziekana Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – prof. dr hab. Edwarda Szłyka oraz Komitetu Organizacyjnego konferencji mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji naukowej - XII Copernican International Young Scientists Conference (CIYSCon).

Konferencja odbędzie się w dniach 28-29 czerwca 2018 roku. Międzynarodowa edycja konferencji stanowi kontynuację od lat z powodzeniem organizowanego Kopernikańskiego Seminarium Doktoranckiego.

Jest ona skierowana do doktorantów i młodych doktorów reprezentujących uczelnie wyższe z całej Europy, realizujących swoje badania w zakresie chemii, biologii, nauk przyrodniczych, farmacji i medycyny oraz fizyki i nauk technicznych.

Wszelkie informacje dotyczące Konferencji znajdują się na stronie internetowej: www.ciyscon.umk.pl

Z wyrazami szacunku Komitet Organizacyjny CIYSCon
Wydział Chemii,Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Materiały informacyjne: Zaproszenie | Ulotka | Ulotka 2
 

Szkolenie biblioteczne

Drugi termin kursu bibliotecznego Studenci którzy nie zaliczyli szkolenia bibliotecznego, mogą do niego przystąpić w terminie dodatkowym od 23.11.17 do 4.12.17
Szczegółowe informacje na temat logowania się na Platformę Edukacyjną PW można znaleźć na stronie Biblioteki Głównej PW > szkolenie-biblioteczne
 

Święto Politechniki Warszawskiej 2017

15 listopada tradycyjnie obchodzimy Święto Politechniki Warszawskiej. W obchody Święta Uczelni włączają się wszystkie jednostki PW, zarówno studenci, jak i pracownicy naszej Uczelni. Do udziału w wydarzeniach związanych ze świętem zapraszamy całą społeczność akademicką oraz wszystkich przyjaciół naszej Uczelni.

Więcej: Święto Politechniki Warszawskiej 2017

   

Wydarzenia w CZIiTT PW

CZIiTT PW zaprasza na wydarzenia związane z Inkubatorem Innowacyjności.

Akcelerator Technologiczny; runda 2 Inkubator Innowacyjności PW – nabór otwarty

Więcej: Wydarzenia w CZIiTT PW

 

Ochrona własności intelektualnej w oparciu o blockchain

image

Zapraszamy na spotkanie pt. "Ochrona własności intelektualnej w oparciu o blockchain: zastosowania, nowe możliwości i wyzwania"

www.cziitt.pw.edu.pl
   

Nagroda Naukowa Politechniki Warszawskiej

Miło nam poinformować, że dr hab. inż. Wojciech Święszkowski, prof. PW otrzymał Nagrodę Naukową Politechniki Warszawskiej.

Wręczenie nagrody zaplanowane jest podczas uroczystego posiedzenia Senatu Politechniki Warszawskiej w dniu 15 listopada 2017 r. zorganizowanego z okazji obchodów Dnia Politechniki Warszawskiej.

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy.

 

Sondaż #PowiedzPW

Biuro ds. Promocji i Informacji oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT PW zaprasza wszystkich studentów do wzięcia udziału w pierwszym sondażu #PowiedzPW, który dotyczy sklepu internetowego PW. Dzięki niemu w szybki sposób poznamy opinie na tematy związane z organizacją sklepu oraz jego rozwojem.

powiedzPWSklepPW
   

Medicina – Scientia – Cultura

"Medicina – Scientia – Cultura" – konferencja w 150. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie

Wybitni naukowcy z całego świata, trzy polskie uczelnie, a w tle historia życia i osiągnięć Marii Skłodowskiej-Curie. W 150. rocznicę urodzin wybitnej polskiej laureatki dwóch nagród Nobla zapraszamy do udziału w konferencji MSC2017 – "Medicina – Scientia – Cultura". Konferencja odbędzie się w dniach 6-9 listopada 2017.

Więcej: Medicina – Scientia – Cultura

 

Stypendiun Rodziny Lipińskich

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Rodziny Lipińskich ponownie ufundowała stypendium dla Studentów Politechniki Warszawskiej:

Wymagania m.in.:

  • średnia ocen min. 4,25
  • możliwość otrzymania stypendium socjalnego
  • szkoła średnia ukończona w miejscowości poniżej 100 tyś. mieszkańców
  • więcej wymagań w pliku
Pobierz plik: Informacja, Wniosek, Regulamin
   

Office dla studentów PW

Centrum Informatyzacji PW udostępniło pracownikom oraz studentom Politechniki Warszawskiej Oprogramowanie MS Office wraz z subskrypcją na okres 36 miesięcy

Więcej: Office dla studentów PW

 

I Forum współpracy SAMORZĄD-NAUKA-BIZNES

13 października, w Parku Technologicznym Świerk, odbyło się I Forum współpracy SAMORZĄD-NAUKA-BIZNES. Organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Mazowsza INNOMAZ. Nad organizacją Forum czuwał przedstawiciel Stowarzyszenia INNOMAZ i absolwent WIM PW Łukasz Płaczek. Współorganizatorem imprezy był Wydział Inżynierii Materiałowej, a wśród jej honorowych patronów była Politechnika Warszawska i Stowarzyszenie Absolwentów Inżynierii Materiałowej PW.

Więcej: I Forum współpracy SAMORZĄD-NAUKA-BIZNES

   

Informacja

Informacja w sprawie ustanowienia godzin wolnych od zajęć dydaktycznych w dniu 15-11-2017
W związku z przypadającym w dniu 15 listopada 2017 roku Świętem Politechniki Warszawskiej ustanawiam w tym dniu godziny wolne od zajęć dydaktycznych począwszy od godziny 11:00, dla wszystkich jednostek organizacyjnych Politechniki Warszawskiej z wyłączeniem Filii w Płocku.

REKTOR prof. dr hab. inż. Jan Szmidt
Pobierz: Decyzja nr 200/2017 z dnia 24 października 2017 r.
 

Forum Rozwoju Mazowsza

25-26 października odbędzie się Forum Rozwoju Mazowsza. Największa na Mazowszu impreza prezentująca projekty, które powstały dzięki wsparciu Marszałka Województwa. Wstęp jest wolny, wymagana jest jedynie rejestracja.

www.cziitt.pw.edu.pl/atrakcje-cziitt-pw-na-forum-rozwoju-mazowsza/
   

Seminarium Open Access

seminarium  

Seminarium Tygodnia Otwartej Nauki – „Otwórz, aby…” 24 października 2017

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW zaprasza w dniu 24 października 2017 r. na organizowane w ramach międzynarodowego Tygodnia Otwartej Nauki, coroczne seminarium poświęcone zagadnieniom otwartej nauki i promocji dorobku naukowego. Tegorocznym tematem spotkania i jednocześnie myślą przewodnią Tygodnia Otwartej Nauki jest hasło „Otwórz, aby…” będące zaproszeniem do dyskusji na temat korzyści, płynących z prezentowania wyników badań jako otwartych zasobów naukowych. Plan spotkania oraz rejestracja na stronie: www.bg.pw.edu.pl
 

Absolwenci PW na rynku pracy

Biuro Karier PW oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT po raz szósty przeprowadziły badanie Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów. Wśród jego uczestników znalazły się 2018 osób, które w ostatnich latach ukończyły naszą Uczelnię, przede wszystkim absolwenci z rocznika 2015/2016. Głównym celem badania jest poznanie opinii absolwentów na temat jakości kształcenia na Politechnice Warszawskiej, a także zdobycie informacji o ich sytuacji na rynku pracy.

Prezentacja wyników badania Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów Politechniki Warszawskiej edycja VI, 2017 r. Pobierz plik

Więcej: Absolwenci PW na rynku pracy

   

Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018

Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2017/2018 na Wydziale Inżynierii Materiałowej. 2 października 2017r. (poniedziałek) godz. 14:00 (s. 212 - Aula). Podczas inauguracji Studentom zostały wręczone indeksy.

Relacja fotograficzna

 

Spotkanie z człowiekiem sukcesu

23 listopada 2017 r. CZIiTT PW organizuje spotkanie z bardzo ciekawą postacią – Danem Peną. Jest to trener motywacyjny, mówca, coach a jednocześnie milioner i ekspert od zarządzania finansami.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji.

www.cziitt.pw.edu.pl/dan-pena--spotkanie logo-cziitt
   

Kurs biblioteczny on-line dla studentów I roku

Kurs biblioteczny w formie elektronicznej dla studentów I roku, Wydziału Inżynierii Materiałowej PW będzie otwarty w terminie od 20.10.2017 r. do 23.10.2017 r. włącznie na Platformie Edukacyjnej Politechniki Warszawskiej

Więcej: Kurs biblioteczny on-line dla studentów I roku

 

Informacja dla studentów I roku 2017/2018

W dniach 3-5 października 2017 r. w godz. 9:00 – 15:00 zapraszamy wszystkich Studentów do Dziekanatu (pok. 204) w celu:

1. złożenia podpisanego druku ślubowania*
2. złożenia potwierdzenia opłaty za indeks i legitymację**
3. odebrania legitymacji
4. podpisania umowy o warunkach odpłatności za studia stacjonarne w PW
5.  złożenia zaświadczenia od lekarza medycyny pracy
* druk ślubowania studenci otrzymują podczas inauguracji roku akademickiego
**opłata: za legitymację (17 zł), indeks (4 zł). Opłaty wnoszone są na rachunek bankowy, którego indywidualny numer konta studenta widnieje w USOSWeb.

Więcej: Informacja dla studentów I roku 2017/2018

   

Rodzinny Piknik Naukowy w Otwocku

9 września 2017 r., w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku, odbył się po raz kolejny Rodzinny Piknik Naukowy. Również tym razem bardzo wielu zwiedzających przyciągały pokazy przygotowane przez studentów Koła Naukowego WAKANS. Poza komorą do azotowania jarzeniowego, doświadczeniami z ciekłym azotem, pokazami kolejki magnetycznej i mikroskopem metalograficznym przygotowano również pokaz walcowania metali. Stanowisko WIM było otoczone gośćmi przez cały czas trwania Pikniku i budziło zainteresowanie zarówno dzieci jak i dorosłych.

Więcej: Rodzinny Piknik Naukowy w Otwocku

 

Lab4You

Then lab4you is for YOU! After a successful search in 2016, we are now again looking to support young, enthusiastic scientists with an interesting topic of research, by offering instrument time on the entire range of our state-of-the-art analytical equipment in the Shimadzu Laboratory World in Duisburg, Germany. You will also benefit from the advice of our on-site product specialists.

More info: www.shimadzu.eu/lab4you Pobierz plakat .pdf [1,5MB]
   

Program ATHENS

Informujemy, że 3 lipca rozpocznie się nabór na wyjazdy w ramach Programu ATHENS w sesji Listopad 2017 (która odbędzie się w dniach 11-18 listopada 2017 r.).

Pobierz ogłoszenie .doc
 

Zaproszenie do udziału w badaniu

MONITORING KARIER ZAWODOWYCH ABSOLWENTÓW POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ

Więcej: Zaproszenie do udziału w badaniu

   

XXI Piknik Naukowy

image

3 czerwca na Stadionie Narodowym odbył się XXI Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Hasłem tegorocznego Pikniku była Ziemia. Podobnie jak w ostatnich latach Wydział Inżynierii Materiałowej reprezentowany był, na dwóch sąsiadujących stoiskach, przez pracowników i doktorantów oraz przez studentów Koła Naukowego Wakans. Pomimo, że tym razem nasze namioty były oddalone od centralnej części imprezy, nie można było narzekać na brak zainteresowania. Większość naszych pokazów miała charakter interaktywny, co przyciągało zwiedzających, zwłaszcza dzieci.

Relacja fotograficzna
 

Euroinvent 2017

W dniach 25 – 27 maja 2017 r. w Iasi w Rumunii odbyła się wystawa European Exhibition of Creativity and Innovation Euroinvent 2017 zorganizowane pod auspicjami International Federation of Inventors’ Associations (IFIA) I World Invention Intellectual Property Associations.

Więcej: Euroinvent 2017

   

Wycieczka dydaktyczna studentów III roku

W dniach 12-13 maja 2017 odbyła się wycieczka dydaktyczna studentów III roku WIM. Głównym jej celem było poznanie w warunkach przemysłowych typowych technologii materiałowych, przede wszystkim różnych metod odlewania.

Więcej: Wycieczka dydaktyczna studentów III roku

 

EURAXESS portal

Polski portal euraxess.pl, oprócz informacji o ofertach pracy, grantach i stypendiach dla naukowców, zawiera praktyczne i aktualne informacje dla uczonych przyjeżdżających z zagranicy do polskich uczelni.

Więcej: EURAXESS portal

   

Klaster Kluczowy

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że decyzją Ministra Rozwoju, Pana Mateusza Morawieckiego, Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, którego członkiem jest Wydział Inżynierii Materiałowej PW, w dniu 21 października 2016 r. uzyskał status Krajowego Klastra Kluczowego!

Więcej: Klaster Kluczowy

 

PANTHER

PANTHER - Pacific Atlantic Network for Technical Higher Education and Research

Więcej: PANTHER

   

Więcej artykułów…