czwartek 23 listopada 2017
Tekst
   

Wiadomości

CIYSCon

W imieniu Pana Dziekana Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – prof. dr hab. Edwarda Szłyka oraz Komitetu Organizacyjnego konferencji mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji naukowej - XII Copernican International Young Scientists Conference (CIYSCon).

Konferencja odbędzie się w dniach 28-29 czerwca 2018 roku. Międzynarodowa edycja konferencji stanowi kontynuację od lat z powodzeniem organizowanego Kopernikańskiego Seminarium Doktoranckiego.

Jest ona skierowana do doktorantów i młodych doktorów reprezentujących uczelnie wyższe z całej Europy, realizujących swoje badania w zakresie chemii, biologii, nauk przyrodniczych, farmacji i medycyny oraz fizyki i nauk technicznych.

Wszelkie informacje dotyczące Konferencji znajdują się na stronie internetowej: www.ciyscon.umk.pl

Z wyrazami szacunku Komitet Organizacyjny CIYSCon
Wydział Chemii,Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Materiały informacyjne: Zaproszenie | Ulotka | Ulotka 2
   

Szkolenie biblioteczne

Drugi termin kursu bibliotecznego Studenci którzy nie zaliczyli szkolenia bibliotecznego, mogą do niego przystąpić w terminie dodatkowym od 23.11.17 do 4.12.17
Szczegółowe informacje na temat logowania się na Platformę Edukacyjną PW można znaleźć na stronie Biblioteki Głównej PW > szkolenie-biblioteczne
   

Święto Politechniki Warszawskiej 2017

15 listopada tradycyjnie obchodzimy Święto Politechniki Warszawskiej. W obchody Święta Uczelni włączają się wszystkie jednostki PW, zarówno studenci, jak i pracownicy naszej Uczelni. Do udziału w wydarzeniach związanych ze świętem zapraszamy całą społeczność akademicką oraz wszystkich przyjaciół naszej Uczelni.

Więcej: Święto Politechniki Warszawskiej 2017

   

Wydarzenia w CZIiTT PW

CZIiTT PW zaprasza na wydarzenia związane z Inkubatorem Innowacyjności.

Akcelerator Technologiczny; runda 2 Inkubator Innowacyjności PW – nabór otwarty

Więcej: Wydarzenia w CZIiTT PW

   

Ochrona własności intelektualnej w oparciu o blockchain

image

Zapraszamy na spotkanie pt. "Ochrona własności intelektualnej w oparciu o blockchain: zastosowania, nowe możliwości i wyzwania"

www.cziitt.pw.edu.pl
   

Nagroda Naukowa Politechniki Warszawskiej

Miło nam poinformować, że dr hab. inż. Wojciech Święszkowski, prof. PW otrzymał Nagrodę Naukową Politechniki Warszawskiej.

Wręczenie nagrody zaplanowane jest podczas uroczystego posiedzenia Senatu Politechniki Warszawskiej w dniu 15 listopada 2017 r. zorganizowanego z okazji obchodów Dnia Politechniki Warszawskiej.

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy.

   

Sondaż #PowiedzPW

Biuro ds. Promocji i Informacji oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT PW zaprasza wszystkich studentów do wzięcia udziału w pierwszym sondażu #PowiedzPW, który dotyczy sklepu internetowego PW. Dzięki niemu w szybki sposób poznamy opinie na tematy związane z organizacją sklepu oraz jego rozwojem.

powiedzPWSklepPW
   

Medicina – Scientia – Cultura

"Medicina – Scientia – Cultura" – konferencja w 150. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie

Wybitni naukowcy z całego świata, trzy polskie uczelnie, a w tle historia życia i osiągnięć Marii Skłodowskiej-Curie. W 150. rocznicę urodzin wybitnej polskiej laureatki dwóch nagród Nobla zapraszamy do udziału w konferencji MSC2017 – "Medicina – Scientia – Cultura". Konferencja odbędzie się w dniach 6-9 listopada 2017.

Więcej: Medicina – Scientia – Cultura

   

Stypendiun Rodziny Lipińskich

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Rodziny Lipińskich ponownie ufundowała stypendium dla Studentów Politechniki Warszawskiej:

Wymagania m.in.:

  • średnia ocen min. 4,25
  • możliwość otrzymania stypendium socjalnego
  • szkoła średnia ukończona w miejscowości poniżej 100 tyś. mieszkańców
  • więcej wymagań w pliku
Pobierz plik: Informacja, Wniosek, Regulamin
   

Office dla studentów PW

Centrum Informatyzacji PW udostępniło pracownikom oraz studentom Politechniki Warszawskiej Oprogramowanie MS Office wraz z subskrypcją na okres 36 miesięcy

Więcej: Office dla studentów PW

   

I Forum współpracy SAMORZĄD-NAUKA-BIZNES

13 października, w Parku Technologicznym Świerk, odbyło się I Forum współpracy SAMORZĄD-NAUKA-BIZNES. Organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Mazowsza INNOMAZ. Nad organizacją Forum czuwał przedstawiciel Stowarzyszenia INNOMAZ i absolwent WIM PW Łukasz Płaczek. Współorganizatorem imprezy był Wydział Inżynierii Materiałowej, a wśród jej honorowych patronów była Politechnika Warszawska i Stowarzyszenie Absolwentów Inżynierii Materiałowej PW.

Więcej: I Forum współpracy SAMORZĄD-NAUKA-BIZNES

   

Informacja

Informacja w sprawie ustanowienia godzin wolnych od zajęć dydaktycznych w dniu 15-11-2017
W związku z przypadającym w dniu 15 listopada 2017 roku Świętem Politechniki Warszawskiej ustanawiam w tym dniu godziny wolne od zajęć dydaktycznych począwszy od godziny 11:00, dla wszystkich jednostek organizacyjnych Politechniki Warszawskiej z wyłączeniem Filii w Płocku.

REKTOR prof. dr hab. inż. Jan Szmidt
Pobierz: Decyzja nr 200/2017 z dnia 24 października 2017 r.
   

Forum Rozwoju Mazowsza

25-26 października odbędzie się Forum Rozwoju Mazowsza. Największa na Mazowszu impreza prezentująca projekty, które powstały dzięki wsparciu Marszałka Województwa. Wstęp jest wolny, wymagana jest jedynie rejestracja.

www.cziitt.pw.edu.pl/atrakcje-cziitt-pw-na-forum-rozwoju-mazowsza/
   

Seminarium Open Access

seminarium  

Seminarium Tygodnia Otwartej Nauki – „Otwórz, aby…” 24 października 2017

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW zaprasza w dniu 24 października 2017 r. na organizowane w ramach międzynarodowego Tygodnia Otwartej Nauki, coroczne seminarium poświęcone zagadnieniom otwartej nauki i promocji dorobku naukowego. Tegorocznym tematem spotkania i jednocześnie myślą przewodnią Tygodnia Otwartej Nauki jest hasło „Otwórz, aby…” będące zaproszeniem do dyskusji na temat korzyści, płynących z prezentowania wyników badań jako otwartych zasobów naukowych. Plan spotkania oraz rejestracja na stronie: www.bg.pw.edu.pl
   

Absolwenci PW na rynku pracy

Biuro Karier PW oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT po raz szósty przeprowadziły badanie Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów. Wśród jego uczestników znalazły się 2018 osób, które w ostatnich latach ukończyły naszą Uczelnię, przede wszystkim absolwenci z rocznika 2015/2016. Głównym celem badania jest poznanie opinii absolwentów na temat jakości kształcenia na Politechnice Warszawskiej, a także zdobycie informacji o ich sytuacji na rynku pracy.

Prezentacja wyników badania Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów Politechniki Warszawskiej edycja VI, 2017 r. Pobierz plik

Więcej: Absolwenci PW na rynku pracy

   

Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018

Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2017/2018 na Wydziale Inżynierii Materiałowej. 2 października 2017r. (poniedziałek) godz. 14:00 (s. 212 - Aula). Podczas inauguracji Studentom zostały wręczone indeksy.

Relacja fotograficzna

   

Spotkanie z człowiekiem sukcesu

23 listopada 2017 r. CZIiTT PW organizuje spotkanie z bardzo ciekawą postacią – Danem Peną. Jest to trener motywacyjny, mówca, coach a jednocześnie milioner i ekspert od zarządzania finansami.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji.

www.cziitt.pw.edu.pl/dan-pena--spotkanie logo-cziitt
   

I Forum DIALOG Nauka-Przemysł

9-11 października odbędzie się I Forum Dialogu Nauka-Biznes. Wydarzenie będzie miało miejsce w Gmachu Głównym oraz w CZIiTT PW. Jako, że jest bardzo ważne spotkanie, weźmie w nim udział Jego Magnificencja, oraz przedstawiciele władz Państwa (Wicepremierowie) przedstawiciele administracji publicznej, organizacji naukowych, innych uczelni oraz środowiska biznesu. Całości będzie towarzyszyć wystawa wynalazków. Wszystkie szczegóły znajdują się w linkach poniżej.

Pobierz: Program konferencji Więcej: I Forum DIALOG Nauka-Przemysł | 9-10 października 2017 | Politechnika Warszawska
   

Debata oraz konsultacje

10 – 11 października w CZIiTT PW odbędzie się debata oraz konsultacje społeczne na temat ustawy o szkolnictwie wyższym.

Osoby zainteresowane tą tematyką i chcące wziąć udział w dyskusji mogą się zarejestrować na stronie:www.cziitt.pw.edu.pl/ustawa-2-0-zapraszamy-do-debaty-i-konsultacji-spolecznych
   

Seminarium autorskie Elsevier

plakat

Zapraszamy do udziału Seminarium autorskim Elsevier Jak napisać dobry artykuł naukowy

Więcej na stronie Biblioteka
   

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

image
image
image

WebMail

Panel pocztowy → tutaj

Informacje jak skonfigurować program pocztowy → tutaj