poniedziałek 29 maja 2017
Tekst
   

Wiadomości

Wycieczka dydaktyczna studentów III roku

W dniach 12-13 maja 2017 odbyła się wycieczka dydaktyczna studentów III roku WIM. Głównym jej celem było poznanie w warunkach przemysłowych typowych technologii materiałowych, przede wszystkim różnych metod odlewania. Studenci zobaczyli wybrane zakłady skupione na terenie dawnego WSK Rzeszów, a zwłaszcza firmy Pratt & Whitney Rzeszów S.A. Mieli okazję zapoznać się z podstawami konstrukcji i problemami materiałowymi w przemyśle nowoczesnych silników lotniczych. Kolejnym odwiedzanym miejscem było Laboratorium Badań Materiałów dla Przemysłu Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej. Ostatnim przystankiem na trasie wycieczki była Fabryka Porcelany AS Ćmielów. Tam zaprezentowano studentom tradycyjną metodę wytwarzania porcelany artystycznej poprzez odlewanie mas lejnych.

Była to pierwsza od dawna dwudniowa wycieczka studentów Wydziału. Intencją władz WIM jest wzmocnienie w programie nauczania treści związanych z przemysłem, a służyć ma temu m.in. przywrócenie wycieczek dydaktycznych.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas na zeprezentowanie nam zwiedzanych zakładów, a w szczególności dr inż. Tadeuszowi Gancarczykowi z firmy Pratt & Whitney Rzeszów S.A., bez którego wycieczka ta nie mogłaby się odbyć.

Wycieczka dydaktyczna studentów III roku
 

Uroczystość

21 kwietnia 2017 roku odbyła się uroczystość rozdania listów gratulacyjnych absolwentom studiów I i II stopnia na kierunku Inżynieria materiałowa.

Uroczystość rozdania listów gratulacyjnych absolwentom studiów I i II stopnia na kierunku Inżynieria materiałowa
   

Design Thinking Week

W dniach 8 – 14 maja w kilkunastu największych miastach w Polsce, w tym w Warszawie, odbędzie się Design Thinking Week 2017.
Środowiska: biznesu, nauki i sektora społecznego będą współpracować na rzecz rozwiązywania codziennych problemów Polaków związanych z zaufaniem.

W tym roku CZIiTT PW jest centrum wydarzeń związanych z DT w Warszawie.

Zapraszamy na szereg bezpłatnych warsztatów, spotkań i innych wydarzeń poświęconych poszukiwaniu rozwiązań budujących zaufanie społeczne. Przykładowe zagadnienia z jakimi zmierzą się uczestnicy to: wzbudzenie zaufania konkretnej grupy społecznej, nawiązanie współpracy między firmami bądź budowanie zaufania wśród młodzieży i młodych dorosłych.

Link do: www.cziitt.pw.edu.pl/design-thinking-week-warsaw-2017
Link do: www.designthinkingweek.pl
 

EUREKA

Ogólnopolska Konferencja Interdyscyplinarna EUREKA, odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Krzyżowej (50 km od Wrocławia). Podczas konferencji zaprezentować można prace naukowo-badawcze, a także prace przeglądowe o charakterze naukowym. Więcej informacji tutaj
   

Ekosystem Innowacyjności

Technologie informatyczne w usługach prawnych – szanse i ryzyka.

Spotkanie z cyklu Ekosystem Innowacyjności Politechniki Warszawskiej

Więcej: Ekosystem Innowacyjności

 

XVI Międzynarodowa Konferencja Mikroskopii Elektronowej

image

W dniach 10 - 13 września 2017 roku w Jachrance odbędzie się XVI Międzynarodowa Konferencja Mikroskopii Elektronowej.

Więcej: XVI Międzynarodowa Konferencja Mikroskopii Elektronowej

   

Ogłoszenie

Szanowni Państwo! Ostatni termin kursu bibliotecznego on-line!
24.05 – 4.06 włącznie
Szczegółowe informacje:
www.bg.pw.edu.pl/..szkolenie-biblioteczne-dla-studiow-i-stopnia
 

Doktorat w DIFFER

Możliwość rozpoczęcia doktoratu w Dutch Institute for Fundamental Energy Research

Więcej informacji na doktoranci.inmat.pw.edu.pl
   

E-MRS 2017 Fall Meeting

Międzynarodowa konferencja E-MRS 2017 Fall Meeting odbędzie się w dniach 18-21 września na Politechnice Warszawskiej. Plan konferencji zawiera 23 sympozja tematyczne, sesję plenarną oraz szereg wydarzeń towarzyszących.

www.european-mrs.com/meetings/2017-fall-meeting
 

Nagroda

image

4 kwietnia 2017 r. dr hab. inż. Wojciech Święszkowski, prof. PW otrzymał nagrodę za zorganizowanie międzynarodowej konferencji European Congress and Exhibition on Advanced Materials and Processes EUROMAT 2015, która odbyła się w dniach 20 - 24 września 2015 r. w Warszawie. Nagrodę wręczył Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego prof. dr hab. inż. Piotr Kula oraz JM Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt.

   

Programy stypendialne

Przyjmowanie wniosków na programy stypendialne rządu francuskiego przyznawanych na pobyt badawczy 2017

Informujemy, że wnioski o przyznanie stypendium rządu francuskiego na pobyt badawczy [BGF Pobyt badawczy] można nadsyłać do 16 maja 2017 r.

Więcej: Programy stypendialne

 

Wręczenie dyplomów laureatom Konkursu Wiedzy o Materiałach

Laureatki 11 Konkursu Wiedzy o Materiałach

W czasie posiedzenia Rady Wydziału Inżynierii Materiałowej PW, 24 marca 2017 r., miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów laureatom 11 Konkursu Wiedzy o Materiałach. Laureatkami tegorocznego Konkursu zostały:

Więcej: Wręczenie dyplomów laureatom Konkursu Wiedzy o Materiałach

   

Seminarium

Seminarium dotyczące zastosowania specjalistycznego oprogramowania do obliczeń naukowych i inżynierskich

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej wspólnie z firmą Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. sp.k. zapraszają na seminarium MATLAB i Simulink na Politechnice Warszawskiej dotyczące praktycznego zastosowania specjalistycznego oprogramowania do obliczeń naukowych i inżynierskich.

Seminarium jest odpowiedzią na potrzebę rozwijania wiedzy i umiejętności wykorzystania specjalistycznego oprogramowania informatycznego w środowisku akademickim.

Więcej: Seminarium

 

Konkurs 3Mind

Firma 3M Poland po raz kolejny organizuje konkurs 3Mind dla studentów III lub IV roku studiów technicznych, którzy nie boją się wyzwań i chcieliby pracować w jednej z wiodących firm technologicznych na świecie. Zadaniem uczestników, którzy podzieleni zostaną na interdyscyplinarne zespoły, będzie tworzenie narzędzi demonstracyjnych, które następnie znajdą zastosowanie  we wrocławskim Centrum Innowacji 3M.

Zwycięski zespół otrzyma nagrodę główną, którą jest staż w Dziale Badań i Rozwoju 3M, w ramach którego uczestnicy będą współpracować z wrocławskimi naukowcami przy globalnych projektach.

Aplikację należy przesyłać przez formularz:  www.konkurs3mind.pl/formularz

Zgłoszenia przyjmowane są do 26 marca.

Informacji o konkursie udziela: Aleksandra Wójcik, Konsultant, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Havas PR Warsaw

   

WYNIKI KONKURSU WIEDZY O MATERIAŁACH 2016/2017

Znamy już wyniki tegorocznego Konkursu Wiedzy o Materiałach. Komisja Konkursowa uznała, że dwie prace zasługują na wyróżnienie. Laureatkami tegorocznego Konkursu Wiedzy o Materiałach zostały:

  • Karolina Sowińska z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tytusa Chałbińskiego w Radomiu
  • Zofia Dziekan z XXXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Warszawie

Serdecznie gratulujemy. Dziękujemy też wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie. Wybraliśmy zadania konkursowe o dużym stopniu trudności, aby wyłonić laureatów, których wiedza w zakresie materiałów wykracza poza program nauczania szkoły średniej. Uczestników, którym nie powiodło się w Konkursie serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji na studia na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

 

Konkurs

Konkurs na najlepszą pracę związaną z przemysłem motoryzacyjnym

Politechnika Warszawska i firma Arrinera Technology S.A. ogłaszają konkurs dla studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej na obronione prace inżynierskie, magisterskie oraz doktorskie związane tematycznie z przemysłem motoryzacyjnym.

Decydującym kryterium przy nagradzaniu zgłaszanych prac jest możliwość ich przyszłego wdrożenia do produkcji. Na Konkurs mogą być składane obronione prace inżynierskie, magisterskie oraz doktorskie związane tematycznie z przemysłem motoryzacyjnym, które uzyskały ocenę minimum dobrą, napisane w języku polskim lub angielskim. W Konkursie oceniane będą prace obronione w okresie 2 lat wstecz od momentu ogłoszenia konkursu, ale nie później niż do dnia poprzedzającego termin składania prac w konkursie.

Termin zgłoszenia prac upływa dnia 31 marca 2017 roku.
Więcej na stronie: www.cziitt.pw.edu.pl/konkurs-arrinera
Pobierz: pełna treść informacji prasowej | załącznik 1 | załącznik 2
   

Seminarium doktoranckie

Zapraszamy na seminarium doktoranckie z filozofii współczesnej. Są jeszcze wolne miejsca.

Prof. dr hab. Marek Maciejczak *Filozofia współczesna* - DOC Pobierz plik

Zapisy na semestr letni 2016/2017
Zajęcia w środy, 08:00–11:00 sala 518 ul. Noakowskiego 18/20
Początek zajęć 22.02.2017.

Więcej informacji pod tym adresem: www.ans.pw.edu.pl/seminaria_doktorskie
 

Prof. Konopka

Postanowieniem z dnia 27 lutego 2017 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał Pani dr hab. Katarzynie Agnieszce Konopce tytuł naukowy profesora nauk technicznych.

Więcej: Prof. Konopka

   

Konkurs Inżynierski EBEC Poland

Konkurs Inżynierski EBEC Poland (European BEST Engineering Compettion) organizowany przez  6 grup lokalnych BEST-u (Board of European Students of Technology), działających przy wiodących polskich uczelniach technicznych.

Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie studentów posiadających wszechstronną wiedzę inżynierską oraz praktyczne umiejętności z zakresu nauk technicznych, a zarazem potrafiących współpracować w grupie.

Rywalizacja składa się z trzech etapów. Pierwszym z nich jest Test Eliminacyjny, który odbędzie się 28 marca br.

Harmonogram i strona do zapisów:

  • Zapisy: 1 marca 2017 r. - 26 marca 2017 r.- na stronie www.ebec.pl
  • TEST eliminacyjny 28 marca - Gmach Główny Politechniki Warszawskiej
  • Finał Lokalny - 11 kwietnia 2017 r. - Politechnika Warszawska
  • Finał Ogólnopolski 17-19 maja 2017 r. - Politechnika Gdańska
  • Finał Europejski - początek sierpnia - Brno 
Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo pod adresem: www.BEST.warszawa.pl
 

Nabory międzysemestralne

Chcielibyście zaliczyć wf na swojej uczelni? Zastanawialiście się jak to jest śpiewać i tańczyć na scenie? A może występujecie od lat w rodzinnym mieście i szukacie grupy, z którą możecie kontynuować swoją pasję? Jeśli tak, w imieniu organizatorów zapraszamy Was bardzo serdecznie na nabory zimowe do ZPiT PW!

Już 20 i 22 lutego o godzinie 18:00 w DS Riviera pok A222 będziecie mieli szansę dołączyć do grup tańczących i śpiewających oraz kapeli!

   

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

image
image
image

WebMail

Panel pocztowy → tutaj

Informacje jak skonfigurować program pocztowy → tutaj