niedziela 19 sierpnia 2018
Tekst
   

Wiadomości

Ogłoszenie

Ogłoszenie dotyczące naboru (konkursu) na stypendia dla dwóch doktorantów, w ramach projektu realizowanego ze środków NCN

Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Materiałowej w Warszawie prowadzi prace badawcze w ramach grantu Opus 13 pt. „Badania właściwości kompozytów z udziałem nowej rodziny kryształów 2D”, finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki. Celem naukowym projektu jest stworzenie nowej wiedzy dotyczącej otrzymywania i właściwości fizyko-mechanicznych kompozytów ceramicznych z udziałem nowych dwuwymiarowych struktur karbidków/azotków lekkich metali przejściowych (tzw. faz MXenes), do zastosowań jako ostrza narzędzi skrawających. Kierownikiem projektu jest Prof. dr hab. inż. Andrzej Olszyna. W zawiązku z realizacją projektu poszukujemy dwóch DOKTORANTÓW do zatrudnienia w ramach stypendiów naukowych. Szczegółowe informacje o oferowanych stypendiach i wymagania dla kandydatów zamieszczono w załącznikach do ogłoszenia.

 

 

 

 

   

Ogłoszenie

Ogłoszenie dotyczące naboru (konkursu) na stypendia dla doktorantów i studenta, w ramach projektu realizowanego ze środków NCN.

Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Materiałowej w Warszawie prowadzi prace badawcze w ramach grantu Sonata Bis 7 pt. „Badania właściwości przeciwnowotworowych nano-kryształów 2D karbidków i azotków tytanu – faz MXenes”, finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki. Celem naukowym projektu jest stworzenie nowej wiedzy dotyczącej właściwości bioaktywnych nowych dwuwymiarowych struktur karbidków/azotków lekkich metali przejściowych (tzw. faz MXenes), do zastosowań w nanomedycynie. Kierownikiem projektu jest Dr inż. Agnieszka Jastrzębska.

W zawiązku z realizacją projektu poszukujemy dwóch DOKTORANTÓW i jednego STUDENTA do zatrudnienia w ramach stypendiów naukowych. Szczegółowe informacje o oferowanych stypendiach i wymagania dla kandydatów zamieszczono w załącznikach do ogłoszenia.

1-stanowisko-stypendysta-doktorant | 2-stanowisko-stypendysta-doktorant | 3-stanowisko-stypendysta-student
   

Kolejna edycja sondażu #PowiedzPW

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Sondażu #PowiedzPW opracowanego przez nasz Dział Badań i Analiz.

Więcej: Kolejna edycja sondażu #PowiedzPW

   

Zaproszenie na praktyki studenckie

Pobierz Praktyki-studenckie-PIK-Instruments-2018.pdf
   

LOGO HR EXELLENCE IN RESEARCH

Politechnika Warszawska stara się o przyznanie prestiżowego logo „HR Excellence in Research”

W dniu 05.02.2018 roku Komisja Europejska pozytywnie zaopiniowała inicjatywę Politechniki Warszawskiej dotyczącą wdrożenia Europejskiej Karty Naukowca oraz Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych, warunkującego otrzymanie przez PW logo HR Excellence in Research (logo HR).

Więcej: LOGO HR EXELLENCE IN RESEARCH

   

XXII Piknik Naukowy

9 czerwca 2018 na Stadionie Narodowym odbył się XXII Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Wydział Inżynierii Materiałowej PW uczestniczył w tej imprezie po raz dwudziesty. Tak jak w poprzednich latach mieliśmy do dyspozycji dwa stanowiska: Wydziału i Koła Naukowego Wakans. Tematem Pikniku był Ruch. Nasze pokazy nawiązywały do tego tematu przedstawiając ruch atomów w czasie odkształcenia plastycznego (pokaz walcowania), ruch materii w przyrodzie (korozja), powstrzymywanie ruchu (ciecze reologiczne) oraz problemy związane z implantami. Przez cały czas trwania Pikniku nasze namioty były tłumnie odwiedzane przez zwiedzających.

Zdjęcia Piknik Naukowy 2018

   

Bezpłatne kursy językowe dla studentów

Więcej informacji

Więcej: Bezpłatne kursy językowe dla studentów

   

Dzień i Noc PW

Dwanaście godzin pełnych wrażeń, czekać będzie zarówno na tych małych, jak i większych pasjonatów nauki. Już 19 maja Politechnika Warszawska zaprasza do wspólnego spędzenia dnia i nocy.

Więcej: Dzień i Noc PW

   

Rozstrzygnięcie konkursu

Rozstrzygnięcie konkursu na stypendium typu student-doktorant, realizowane w ramach projektu NCN Opus 13.

Pobierz: Lista Rankingowa
   

Wydarzenia w CZIiTT PW

W najbliższych dniach Inkubator Innowacyjności CZIiTT PW organizuje wydarzenia związane z innowacyjną przedsiębiorczością i start-upami.

Jak przedstawić projekt przed inwestorem i pozyskać finansowanie Jak korzystać z baz patentowych DIY marketing dla start-upów
   

Oferta pracy

Uprzejmie informujemy o naborze (konkursie) na stypendium typu student-doktorant, w ramach projektu z NCN, realizowanego przez nasz Wydział.

Pobierz treść ogłoszenia
   

Seminarium dla uczniów szkół średnich w Otwocku

13 kwietnia 2018 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku odbyło się, kolejne już, spotkanie z uczniami otwockich szkół średnich. Tym razem jego wiodącym tematem były „Osiągnięcia inżynierii materiałowej dla zdrowia, jakości życia i bezpieczeństwa”.

Więcej: Seminarium dla uczniów szkół średnich w Otwocku

   

Drzwi Otwarte na WIM PW

7 i 8 kwietnia, na Politechnice Warszawskiej, miała miejsce impreza promocyjno-informacyjna dla kandydatów na studia pod hasłem Drzwi Otwarte.

Więcej: Drzwi Otwarte na WIM PW

   

Wesołych Świąt!

   

Wizyta uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Łosicach

26 marca br. na Wydziale Inżynierii Materiałowej gościliśmy młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Łosicach. Uczniowie tego Liceum wykazują aktywność i zainteresowanie inżynierią materiałową.

Więcej: Wizyta uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Łosicach

   

E-MRS 2018 Fall Meeting

Międzynarodowa konferencja E-MRS 2018 Fall Meeting, która odbędzie się w dniach 17-20 września na Politechnice Warszawskiej. Plan konferencji zawiera 21 sympozjów tematycznych, sesję plenarną oraz szereg wydarzeń towarzyszących.

www.european-mrs.com/_/2018-fall-meeting
   

Wizyta w Grodzisku

W dniu 20.03.2018 r. w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Mazowieckim odbyło się spotkanie władz Wydziału z burmistrzem Grodziska Panem Grzegorzem Benedykcińskim i jego współpracownikami.

Więcej: Wizyta w Grodzisku

   

Wyniki konkursu Wiedzy o Materiałach 2017/2018

16 marca br. miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu Wiedzy o Materiałach. Laureatkami miejsc I-III 20. Konkursu Wiedzy o Materiałach zostały:

Więcej: Wyniki konkursu Wiedzy o Materiałach 2017/2018

   

Biblioteka

Szanowni Czytelnicy! W dniach 19-29.03 Biblioteka będzie czynna w godz. 9.30-13.30.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!
   

Seminarium z filozofii współczesnej

Seminarium z filozofii współczesnej - prof. Marek Maciejczak – odbywają się w piątki g. 10-13, s. 516, ul. Noakowskiego 18/20

Doktoranci, którzy chcą wybrać filozofię współczesną jako przedmiot dodatkowy na egzaminie doktorskim: Pobierz: Syllabus Informacje o innych seminariach na stronie WAiNS.
   

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

image
image
image

WebMail

Panel pocztowy → tutaj

Informacje jak skonfigurować program pocztowy → tutaj