środa 21 lutego 2018
Tekst
   

Wiadomości

Konkurs na stanowisko student stypendysta

W ramach projektu NCN OPUS "Hybrydowe kompozyty ceramika metal o umocnieniu gradientowym"

Wymagania:

 • Student III stopnia (doktorant) lub student II stopnia wykazujący zainteresowanie podjęciem studiów doktoranckich; kierunek studiów: inżynieria materiałowa lub nauki pokrewne;
 • Motywacja do badań podstawowych;
 • Znajomość języka angielskiego w stopniu co najmniej umożliwiającym samodzielne czytanie publikacji i książek anglojęzycznych oraz komunikację.
 • Wiedza w dziedzinie inżynierii materiałowej, w szczególności w zakresie wytwarzania metodami opartymi na masach lejnych materiałów kompozytowych o osnowie ceramicznej.

Opis zadań:

Celem projektu jest określenie możliwości kształtowania mikrostruktury kompozytów z układu Al2O3-Cu z dodatkiem trzeciego komponentu, poprzez dobór rodzaju i udziału obu składników metalicznych oraz wytworzenie struktury gradientowej wpływającej na stopień zajścia przemian fazowych (reakcji) w obrębie tych komponentów. Mikrostruktura będzie analizowana w aspekcie jej wpływu na lokalne właściwości mechaniczne oraz właściwości elektryczne i cieplne próbki. W ramach realizacji zadań badawczych w projekcie NCN student-stypendysta będzie zobowiązany do prowadzenia badań naukowych, w szczególności:

 • Wytwarzanie próbek kompozytowych oraz badania otrzymanych materiałów (badania mikrostrukturalne i mechaniczne);
 • Analiza wyników badań, przygotowywanie raportów cząstkowych i publikacji naukowych.

Termin składania ofert: 09.03.2018

Forma składania ofert: email na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Warunki zatrudnienia:

 • Kwota stypendium: 3000 PLN miesięcznie
 • Okres wypłacania stypendium: 36 miesięcy

Dodatkowe informacje:

Szczegóły regulamin rekrutacji dostępny na stronie: https://www.ncn.gov.pl/finansowanie-nauki/koszty-w-projektach/stypendia-naukowe/zasady-przyznawania-wyplaty-stypendiow-1 Dokumenty wymagane podczas rekrutacji:

 • Życiorys zawierający opis dotychczasowej działalności naukowej, informacje o dotychczasowych osiągnięciach naukowych (publikacje, udział w konferencjach naukowych), opis doświadczenia zdobytego poza macierzystą jednostką naukową.

Kontakt i dodatkowe informacje: prof. Waldemar Kaszuwara, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

   

Warsztaty

15 lutego 2018 roku odbędzie się w CZIiTT PW kolejny warsztat dotyczący popularnej obecnie technologii blockchain tym razem w kontekście tzw. smart kontraktów.
www.cziitt.pw.edu.pl/smart-kontrakty-warsztaty-legaltech-polska-6
21-22 lutego 2018. Warsztaty z komercjalizacji. Zapraszamy do udziału w warsztatach przygotowujących do współpracy z inwestorami, prezentacji/sprzedaży pomysłów inwestorom oraz aspektów prawnych związanych z ich komercjalizacją.
www.cziitt.pw.edu.pl/warsztaty-z-komercjalizacji/
   

Biblioteka w ferie

W dniach 7.02-16.02 do Biblioteki zapraszamy w godzinach 9.30-13.30.
Życzymy Wam udanej końcówki sesji i dobrych ferii!

   

Otwarte warsztaty Microsoft-Office

W piątek 2 lutego 2018 r. odbędą się w CZIiTT PW otwarte warsztaty z Microsoft-Office. Są jeszcze wolne miejsca.

www.cziitt.pw.edu.pl/otwarte-spotkanie-warsztaty-microsoft-office-365
   

Szkolenie biblioteczne

Szkolenie biblioteczne Szkolenie biblioteczne on-line. Ostatni termin!
Szczegółowe informacje na temat logowania się na Platformę Edukacyjną PW można znaleźć na stronie Biblioteki Głównej PW szkolenie-biblioteczne
   

Oferta pracy

Specjalista - Laboratorium Badań Materiałowych

Wymagania:

 • wykształcenie wyższe: inżynier materiałowy lub mechanik
 • podstawowa znajomość obsługi komputera
 • znajomość języka angielskiego na poziomie min dobrym
 • znajomość technik pomiarowych
 • rzetelność, odpowiedzialność, komunikatywność
   

Szkolenia w CZIiTT PW

W najbliższych dniach w CZIiTT PW odbędą się ciekawe i oczywiście darmowe szkolenia. zabezpieczyc-projekt-strategia-ochrony-ip-szkolenie | tworzenie-modeli-biznesowych-podstawie-business-model-canvas-warsztaty | pierwsza-strategia-marketingowa-szkolenie
   

Oferta pracy

logo

Oferta pracy na stanowisku:
Pracownik B+R w projekcie badawczo-rozwojowym

Pobierz plik: oferta pracy
   

Seminarium: Przedsiębiorczość akademicka

Szanowni Państwo,
W imieniu Działu Badań i Analiz CZIiTT PW serdecznie zapraszamy na seminarium „Przedsiębiorczość akademicka. Badania społeczne na Politechnice Warszawskiej”.

W trakcie spotkania opowiemy o serii badań społecznych, które realizujemy na Politechnice Warszawskiej w zakresie akademickiej przedsiębiorczości, a także o wyjazdach naszych badaczy na mobilności do Wielkiej Brytanii, Korei Południowej oraz Słowenii.

Kiedy: 25.01.2018, godz. 17:00 – 18:30

Więcej: Seminarium: Przedsiębiorczość akademicka

   

Konkurs na stanowisko doktorant stypendysta

Konkurs na stanowisko doktorant stypendysta

W ramach projektu NCN OPUS „Płytki o strukturze ultra drobnoziarnistej, małej anizotropii, zdolności do głębokiego tłoczenia i odkształcenia nadplastycznego przy dużej szybkości odkształcenia"

Wymagania

Więcej: Konkurs na stanowisko doktorant stypendysta

   

XLII Studencka Konferencja Naukowa

Zapraszamy do udziału w XLII Studenckiej Konferencji Naukowej, która odbędzie się na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej w dniu 07.06.2018 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów oraz doktorantów do aktywnego uczestnictwa w konferencji.

W załączniku znajduje się ulotka informacyjna.

Z wyrazami szacunku,
Organizatorzy XLII Studenckiej
Konferencji Naukowej

Ulotka SKN2018 Częstochowa
   

Rejestracja kandydatów na studia doktoranckie

Uprzejmie informujemy o obowiązku rejestrowania się kandydatów na studia doktoranckie za pośrednictwem systemu informatycznego „Rekrutacja PW”, rejestracja elektroniczna kandydatów na studia doktoranckie rozpoczynające się od semestru letniego roku ak. 2017/2018, będzie trwała od 10 stycznia 2018 r. do 31 stycznia 2018 r.

Informacja dostępna jest na stronie internetowej PW: /Kandydaci/../Rekrutacja-na-studia-doktoranckie
   

Praktyki w NIMS

Zasady rekrutacji na letnie praktyki w NIMS (Japonia) w roku 2018

Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej oraz National Institute for Materials Science (NIMS) w Tsukubie organizują 2 miesięczne praktyki studenckie w Japonii w ramach WUT-NIMS Joint Graduate Program. Praktyki odbędą się w terminie 2 lipca – 31 sierpnia 2018 r. Celem programu jest zainteresowanie studentów działalnością NIMS-u oraz wyłonienie potencjalnych osób gotowych podjąć staż w NIMS, w ramach studiów doktoranckich.

Zasady rekrutacji:

Więcej: Praktyki w NIMS

   

Program ATHENS

Utworzony w 1997 roku ATHENS to program mający na celu wymianę studentów pomiędzy czołowymi europejskimi uczelniami technicznymi oraz udział we wspólnych europejskich programach rozwojowych i szkoleniowych. Obecnie w programie uczestniczy 15 uczelni i instytucji technicznych z Austrii, Belgii, Czech, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Turcji, Węgier i Włoch oraz francuskie uczelnie należące do grupy ParisTech „Grandes Ecoles d’Ingénieurs de Paris”.

Więcej: Program ATHENS

   

LegalTech Polska

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu LegalTech Polska.

Temat seminarium: Przyszłość rynku technologii dla sektora prawnego w Polsce.

Kiedy: 14 grudnia, godz. 17.00 – 19.00 Gdzie: CZIiTT PW, sala 4.04

Wstęp wolny pod warunkiem rejestracji na stronie: www.cziitt.pw.edu.pl/seminarium-legaltech-polska-5/
   

Zaproszenie

Inkubator Innowacyjności Politechniki Warszawskiej kończy właśnie pół roku. To dla nas idealny moment, aby się przedstawić tym, z którymi nie mieliśmy jeszcze przyjemności współpracować. To również doskonała okazja, aby opowiedzieć, co udało nam się osiągnąć, jakie projekty realizujemy, jakim firmom pomagamy w rozwoju i jakie mamy plany na przyszłość.

Dlatego serdecznie zapraszamy na spotkanie z nami 13 grudnia, godz. 12.30 – 15.00 w CZIiTT PW.

Więcej informacji: www.cziitt.pw.edu.pl/inkubator-innowacyjnosci-pw
   

Materiały i Technologie XXI wieku

Studenckie Koło Naukowe MATER-TECH przy współpracy z władzami Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej organizuje w dniu 17 maja 2018r. jubileuszową XX Międzynarodową Studencką Sesję Naukową „Materiały i Technologie XXI wieku”.

Więcej: Materiały i Technologie XXI wieku

   

Kiermasz Świąteczny PW

Kiermasz Świąteczny odbędzie się w dniach 30 listopada - 2 grudnia

11 bożonarodzeniowych domków, świąteczne specjały, rękodzieło i specjalne gadżety Politechniki Warszawskiej. A wszystko łączy jeden, szczytny cel - stypendia dla zdolnych studentów PW. Zapraszamy na trzecią edycję Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej.

Więcej: Stypendium-pod-choinke
   

CIYSCon

W imieniu Pana Dziekana Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – prof. dr hab. Edwarda Szłyka oraz Komitetu Organizacyjnego konferencji mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji naukowej - XII Copernican International Young Scientists Conference (CIYSCon).

Więcej: CIYSCon

   

Święto Politechniki Warszawskiej 2017

15 listopada tradycyjnie obchodzimy Święto Politechniki Warszawskiej. W obchody Święta Uczelni włączają się wszystkie jednostki PW, zarówno studenci, jak i pracownicy naszej Uczelni. Do udziału w wydarzeniach związanych ze świętem zapraszamy całą społeczność akademicką oraz wszystkich przyjaciół naszej Uczelni.

Więcej: Święto Politechniki Warszawskiej 2017

   

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

image
image
image

WebMail

Panel pocztowy → tutaj

Informacje jak skonfigurować program pocztowy → tutaj