piątek 22 września 2017
Tekst
   

Wiadomości

Rodzinny Piknik Naukowy w Otwocku

9 września 2017 r., w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku, odbył się po raz kolejny Rodzinny Piknik Naukowy. Również tym razem bardzo wielu zwiedzających przyciągały pokazy przygotowane przez studentów Koła Naukowego WAKANS. Poza komorą do azotowania jarzeniowego, doświadczeniami z ciekłym azotem, pokazami kolejki magnetycznej i mikroskopem metalograficznym przygotowano również pokaz walcowania metali. Stanowisko WIM było otoczone gośćmi przez cały czas trwania Pikniku i budziło zainteresowanie zarówno dzieci jak i dorosłych.

Była to kolejna impreza odbywająca się w tym mieście z udziałem Wydziału Inżynierii Materiałowej. Jest to wynik umowy podpisanej przez nas ze Starostwem Powiatowym w Otwocku.

Duże podziękowania należą się studentom z Koła Naukowego Wakans, którzy po raz kolejny poświęcili swój czas dla promowania Naszego Wydziału.

 

Oferta pracy

logo

Oferta pracy na stanowisku: Pracownik Techniczny

Pobierz plik: oferta pracy
   

Rozmowa kwalifikacyjna

Uprzejmie informujemy, że rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami na studia doktoranckie:

  • w ramach programu "Doktorat Wdrożeniowy"
  • w ramach programu "Diamentowy Grant"
  • w ramach studiów doktoranckich stacjonarnych

odbędzie się w dniu 14 września 2017 roku.

W nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 sierpnia 2017 roku wszyscy potencjalni kandydaci są zobowiązaniu złożyć wymagane dokumenty u pani Moniki Szczeniowskiej, pok. 211.

Listy wymaganych dokumentów są wywieszone na stronie Wydziału w zakładce: studia - studia III stopnia - rekrutacja - niezbędne dokumenty
 

Konkurs na stanowisko doktorant stypendysta

W ramach projektu NCN OPUS "Płytki o strukturze ultra drobnoziarnistej, małej anizotropii, zdolności do głębokiego tłoczenia i odkształcenia nadplastycznego przy dużej szybkości odkształcenia"

Więcej: Konkurs na stanowisko doktorant stypendysta

   

Lab4You

Then lab4you is for YOU! After a successful search in 2016, we are now again looking to support young, enthusiastic scientists with an interesting topic of research, by offering instrument time on the entire range of our state-of-the-art analytical equipment in the Shimadzu Laboratory World in Duisburg, Germany. You will also benefit from the advice of our on-site product specialists.

More info: www.shimadzu.eu/lab4you Pobierz plakat .pdf [1,5MB]
 

Program ATHENS

Informujemy, że 3 lipca rozpocznie się nabór na wyjazdy w ramach Programu ATHENS w sesji Listopad 2017 (która odbędzie się w dniach 11-18 listopada 2017 r.).

Pobierz ogłoszenie .doc
   

CZIiTT PW

image

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprasza.

29 czerwca. Relacja podsumowująca wyjazd naukowy dotyczący projektu GETM3
 

Zaproszenie do udziału w badaniu

MONITORING KARIER ZAWODOWYCH ABSOLWENTÓW POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ

Więcej: Zaproszenie do udziału w badaniu

   

Sesja LETNIA

Zobacz i pobierz: Harmonogram sesji
 

Biblioteka w wakacje!

W lipcu, sierpniu oraz wrześniu Biblioteka będzie czynna codziennie w godz. 9:30 - 13:30
Życzymy udanego odpoczynku!

   

Seminarium w CZiiTT

image

Spotkanie dotyczące technologii blockchain służącej do przechowywania i przesyłania informacji o transakcjach zawartych w Internecie.

www.cziitt.pw.edu.pl/czym-jest-blockchain-i-jakie-sa-mozliwosci-jego-zastosowania
 

XXI Piknik Naukowy

image

3 czerwca na Stadionie Narodowym odbył się XXI Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Hasłem tegorocznego Pikniku była Ziemia. Podobnie jak w ostatnich latach Wydział Inżynierii Materiałowej reprezentowany był, na dwóch sąsiadujących stoiskach, przez pracowników i doktorantów oraz przez studentów Koła Naukowego Wakans. Pomimo, że tym razem nasze namioty były oddalone od centralnej części imprezy, nie można było narzekać na brak zainteresowania. Większość naszych pokazów miała charakter interaktywny, co przyciągało zwiedzających, zwłaszcza dzieci.

Relacja fotograficzna
   

Euroinvent 2017

W dniach 25 – 27 maja 2017 r. w Iasi w Rumunii odbyła się wystawa European Exhibition of Creativity and Innovation Euroinvent 2017 zorganizowane pod auspicjami International Federation of Inventors’ Associations (IFIA) I World Invention Intellectual Property Associations.

Więcej: Euroinvent 2017

 

Piknik Edukacyjny

image

Zapraszamy do udziału w Pikniku Edukacyjnym Politechniki Warszawskiej Od mikro do makro. Od zabawy do technologii

www.pw.edu.pl/piknik

Więcej: Piknik Edukacyjny

   

Rekrutacja PW

Uprzejmie informujemy o obowiązku rejestrowania się kandydatów na studia doktoranckie za pośrednictwem systemu informatycznego Rekrutacja PW, rejestracja elektroniczna kandydatów na studia doktoranckie rozpoczynające się od semestru zimowego roku ak. 2017/2018, będzie trwała od 1 czerwca 2017 r. do 31 sierpnia 2017 r.

Informacja dostępna jest na stronie internetowej PW
 

Wycieczka dydaktyczna studentów III roku

W dniach 12-13 maja 2017 odbyła się wycieczka dydaktyczna studentów III roku WIM. Głównym jej celem było poznanie w warunkach przemysłowych typowych technologii materiałowych, przede wszystkim różnych metod odlewania.

Więcej: Wycieczka dydaktyczna studentów III roku

   

Uroczystość

21 kwietnia 2017 roku odbyła się uroczystość rozdania listów gratulacyjnych absolwentom studiów I i II stopnia na kierunku Inżynieria materiałowa.

Uroczystość rozdania listów gratulacyjnych absolwentom studiów I i II stopnia na kierunku Inżynieria materiałowa
 

Design Thinking Week

W dniach 8 – 14 maja w kilkunastu największych miastach w Polsce, w tym w Warszawie, odbędzie się Design Thinking Week 2017.
Środowiska: biznesu, nauki i sektora społecznego będą współpracować na rzecz rozwiązywania codziennych problemów Polaków związanych z zaufaniem.

W tym roku CZIiTT PW jest centrum wydarzeń związanych z DT w Warszawie.

Zapraszamy na szereg bezpłatnych warsztatów, spotkań i innych wydarzeń poświęconych poszukiwaniu rozwiązań budujących zaufanie społeczne. Przykładowe zagadnienia z jakimi zmierzą się uczestnicy to: wzbudzenie zaufania konkretnej grupy społecznej, nawiązanie współpracy między firmami bądź budowanie zaufania wśród młodzieży i młodych dorosłych.

Link do: www.cziitt.pw.edu.pl/design-thinking-week-warsaw-2017
Link do: www.designthinkingweek.pl
   

EUREKA

Ogólnopolska Konferencja Interdyscyplinarna EUREKA, odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Krzyżowej (50 km od Wrocławia). Podczas konferencji zaprezentować można prace naukowo-badawcze, a także prace przeglądowe o charakterze naukowym. Więcej informacji tutaj
 

Ekosystem Innowacyjności

Technologie informatyczne w usługach prawnych – szanse i ryzyka.

Spotkanie z cyklu Ekosystem Innowacyjności Politechniki Warszawskiej

Więcej: Ekosystem Innowacyjności

   

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

image
image
image

WebMail

Panel pocztowy → tutaj

Informacje jak skonfigurować program pocztowy → tutaj