Aktualności

Zapisy na bezpłatny kurs IELTS dla studentów

Studium Języków Obcych PW zaprasza na bezpłatny kurs językowy dla studentów przygotowujący do egzaminu IELTS. Kurs odbędzie się w sem. letnim r.a. 2018/2019.

Wizyta uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Dworze Mazowieckim na WIM PW

11 stycznia 2019 roku miała miejsce wizyta uczniów klas drugich i trzecich Liceum Ogólnokształcącego im. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Mazowieckim na Wydziale Inżynierii Materiałowej PW.

Rejestracja kandydatów na studia doktoranckie

Uprzejmie informujemy o obowiązku rejestrowania się kandydatów na studia doktoranckie za pośrednictwem systemu informatycznego „Rekrutacja PW”. Rejestracja elektroniczna kandydatów na studia doktoranckie rozpoczynające się od semestru letniego r.a. 2018/2019, będzie trwała od 14 do 31 stycznia 2019 roku.

Zapisy na kolejną sesję Programu ATHENS

Najbliższa sesja ATHENS odbędzie się w dniach 16-24 marca 2019 roku. Rejestracja trwa od 9 do 28 stycznia 2019 roku.

Obrony

W styczniu odbędą się obrony rozpraw doktorskich Joanny Lipeckiej i Marcina Polaka.

Co nam zostało ze świąt (albo mogło zostać)

W grudniu mało rzeczy przyciąga naszą uwagę bardziej niż święta: porządki, przygotowania, rodzinne spotkania i prezenty. Te ostatnie wydają się najbardziej powiązane z materiałami, pozostając zatem w kręgu naszych grudniowych zainteresowań musimy poruszyć temat materiału związanego ściśle z prezentami.

Stypendium Rodziny Lipińskich 2018/2019

Studenci Wydziału Inżynierii Materiałowej mogą ubiegać się o stypendium Fundacji Rodziny Lipińskich.

Spotkanie Wigilijne na WIM PW

19 grudnia 2018 roku odbyło się na Wydziale Inżynierii Materiałowej coroczne Spotkanie Wigilijne studentów i pracowników Wydziału.

Spotkanie z Nauką w PMDK w Otwocku

W Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku, 13 grudnia 2018 r., odbyło się kolejne „Spotkanie z nauką” - cykliczna impreza, której celem jest promocja nauki wśród uczniów szkół średnich. Tym razem tematem przewodnim była budowa materiałów, rozpatrywana na różnych poziomach wielkości.

Wyróżnienie w konkursie „GEOLOGIA 2018” dla doktorantki WIM

Joanna Szymańska otrzymała wyróżnienie w kategorii Młodzi w konkursie Ministra Środowiska - Nagroda „Geologia 2018”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 11 grudnia 2018 roku w Ministerstwie Środowiska.

Naukowcy z WIM PW zaangażowani w badania Marsa

Część instrumentu Kret HP3 w czasie wytwarzania warstw

5 maja 2018 roku – warto zapamiętać tę datę. To wtedy wystartowała misja NASA InSight, która ma zbadać głębokie wnętrze Czerwonej Planety. Na Marsa trafi m.in. instrument Kret HP3. W prace nad tym urządzeniem byli zaangażowani ludzie związani z Wydziałem Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

Ubrania przyszłości, czyli o druku 3D w modzie - cz. 2

Kontynuujemy temat druku 3D. W ostatnim odcinku skupiliśmy się głównie na technice druku nazywanej FDM. W tym postaramy się opowiedzieć więcej, zgodnie z tytułem serii, o wykorzystywanych w niej materiałach.

Zjazd absolwentów rocznika 2008

30 listopada 2018 roku na Wydziale Inżynierii Materiałowej PW odbył się Zjazd Absolwentów Rocznika 2008. Pomysłodawcą i głównym organizatorem Zjazdu był jeden z absolwentów - Łukasz Płaczek. Obok Wydziału współorganizatorem Zjazdu było Stowarzyszenie Absolwentów Inżynierii Materiałowej PW.

Rusza Budżet Partycypacyjny PW

Politechnika Warszawska to nie tylko miejsce, w którym zdobywa się wykształcenie. To również centrum wspierania ambitnych i kreatywnych osób. To właśnie dla nich nasza Uczelnia uruchomiła Budżet Partycypacyjny Politechniki Warszawskiej.

Najlepsi nauczyciele akademiccy nagrodzeni

17 listopada 2018 roku odbyła się 10. Gala Złotej Kredy, podczas której wyróżniono najlepszych wykładowców i prowadzących ćwiczenia, laboratoria, projekty lub seminaria. W trakcie wydarzenia wręczono także "Stypendium pod choinkę".

Testy diagnostyczne z języka obcego - przedłużony termin

Studenci I semestru studiów stacjonarnych wydziału WIM są proszeni o wykonanie testu diagnostycznego z wybranego języka obcego (angielski, francuski, niemiecki lub rosyjski) w dniach 19 listopada – 7 grudnia 2018.

Dzień wolny

12 listopada 2018 roku był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych bez obowiązku odrabiania zajęć.

Oferta pracy inżynierskiej

Poszukujemy studenta/studentki 3-go roku, który jest zainteresowany tematyką korozji do realizacji pracy inżynierskiej przy współpracy z firmą Engineering Design Centre.

XX Olimpiada Języka Angielskiego

SJO PW zachęca do udziału w XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego Wyższych Uczelni Technicznych organizowanej przez Politechnikę Poznańską.

Konkurs Wiedzy o Materiałach 2018/2019

Rozpoczynamy kolejną edycję Konkursu Wiedzy o Materiałach dla uczniów szkół średnich. Jego laureaci mogą zostać studentami Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej bez postępowania rekrutacyjnego.

Program Mentoringowy BK PW

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w I edycji Programu Mentoringowego. Jest on skierowany przede wszystkim do studentów aktywnych, mających za sobą pierwsze doświadczenia zawodowe zdobyte w trakcie praktyk i wolontariatów.

Wycieczka naukowa studentów 7 semestru

W dniach 19 i 20 października odbyła się wycieczka naukowa studentów 7 semestru do zakładów firmy Pratt and Whitney w Rzeszowie. Wycieczka obejmowała zwiedzanie wybranych wydziałów firmy Pratt and Whitney oraz trzech odlewni, zlokalizowanych w innych zakładach na terenie dawnego WSK Rzeszów.

Program Stypendialny "100 na 100 im. H. Konopackiej i I. Matuszewskiego"

Fundacja LOTTO i Totalizator Sportowy, z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ogłaszają nabór wniosków do Programu Stypendialnego dla czynnych studentów wszystkich rodzajów szkół wyższych, od drugiego roku studiów i wyżej, mających do 26 lat. Honorowy patronat nad programem sprawuje Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. W ramach programu przyznane zostaną stypendia roczne w wysokości 1 250 zł brutto miesięcznie, płatne w okresie od stycznia do grudnia 2019 r.

Ubezpieczenie na rok akademicki 2018/2019

Informacja dotycząca ubezpieczenia NNW w roku akademickim 2018/2019.

Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019

Dziękujemy Państwu serdecznie za przyjęcie zaproszenia i udział w uroczystości Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019 na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. Jest nam niezmiernie miło, że tylu przedstawicieli naszego środowiska zechciało uhonorować swoją obecnością to wydarzenie.