II edycja Festiwalu Młodych Inżynierów

Miejsce: Aula Gmachu Fizyki (ul. Koszykowa 75, kampus centralny).

Wstęp wolny!

grafika festiwalowa

W sobotę 16 września zapraszamy na wydarzenie organizowane w ramach 27. Festiwalu Nauki. Pięć wydziałów PW znowu łączy siły, żeby młodszym i starszym pokazać różnorodność inżynierskiego świata i zaprosić do wspólnego odkrywania jego możliwości.

Doświadczeni inżynierowie z wydziałów Fizyki, Inżynierii Materiałowej, Mechanicznego Technologicznego, Mechatroniki oraz Zarządzania pokażą tym, którzy przygodę na Politechnice mają dopiero w planach, co takiego dzieje się we współczesnej nauce, jak wykorzystuje się wiedzę zdobywaną na studiach i jak kreatywnie zrobić użytek z umiejętności technicznych.

W programie między innymi:

• gry materiałowe (drewno, metal, złoto i ceramika),
  • tajniki kolei magnetycznej,
  • druk 3d,
  • fotoniczny labirynt,
  • symulacje komputerowe z wykorzystaniem narzędzia Tecnomatix Plant SImulation,
  • chińskie łamigłówki i szachy,
  • wyścigi Lego Boost,
  • zabawa barwami po inżyniersku,
  • materiał niczym tkanka, czyli o biomateriałach słów kilka.

Na uczestników będą czekały specjalne karty sprawności inżynierskich, które będzie można podstemplować po ukończeniu wyzwań przygotowanych przez organizatorów. Zdobywcy wszystkich pieczęci mogą liczyć na małe upominki.

Pytania dotyczące wydarzenia można przesyłać na adres strona.wim@pw.edu.pl.