piątek 20 października 2017

Rodzinny Piknik Naukowy w Otwocku

9 września 2017 r., w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku, odbył się po raz kolejny Rodzinny Piknik Naukowy. Również tym razem bardzo wielu zwiedzających przyciągały pokazy przygotowane przez studentów Koła Naukowego WAKANS. Poza komorą do azotowania jarzeniowego, doświadczeniami z ciekłym azotem, pokazami kolejki magnetycznej i mikroskopem metalograficznym przygotowano również pokaz walcowania metali. Stanowisko WIM było otoczone gośćmi przez cały czas trwania Pikniku i budziło zainteresowanie zarówno dzieci jak i dorosłych.

Była to kolejna impreza odbywająca się w tym mieście z udziałem Wydziału Inżynierii Materiałowej. Jest to wynik umowy podpisanej przez nas ze Starostwem Powiatowym w Otwocku.

Duże podziękowania należą się studentom z Koła Naukowego Wakans, którzy po raz kolejny poświęcili swój czas dla promowania Naszego Wydziału.