wtorek 23 stycznia 2018

Praktyki w NIMS

Zasady rekrutacji na letnie praktyki w NIMS (Japonia) w roku 2018

Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej oraz National Institute for Materials Science (NIMS) w Tsukubie organizują 2 miesięczne praktyki studenckie w Japonii w ramach WUT-NIMS Joint Graduate Program. Praktyki odbędą się w terminie 2 lipca – 31 sierpnia 2018 r. Celem programu jest zainteresowanie studentów działalnością NIMS-u oraz wyłonienie potencjalnych osób gotowych podjąć staż w NIMS, w ramach studiów doktoranckich.

Zasady rekrutacji:

1. Na wyjazd do Japonii wyłonionych zostanie maksymalnie 5 osób ze studiów inżynierskich i magisterskich.

2. Kandydatury, wraz z wymienionymi poniżej dokumentami należy złożyć do 22 stycznia 2018 roku w pokoju 211 WIM PW do p. Agnieszki Rytel.

3. Po otrzymaniu dokumentów od kandydatów zostanie przeprowadzone postępowanie kwalifikacyjne, w którym zostaną wzięte pod uwagę następujące czynniki:

• zainteresowanie podjęciem studiów doktoranckich;
  • doświadczenie w pracach badawczych i projektach w inżynierii materiałowej;
  • średnia ocen z 2 ostatnich semestrów studiów na WIM;
  • znajomość języka angielskieg;o

4. Kandydatów prosimy o dostarczenie następujących dokumentów:

• CV w języku angielskim ze zdjęciem;
  • Wypełniony formularz Students Form for NIMS Internship Program, który można odebrać u p. Agnieszki Rytel w pok. 211, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pobrać ze strony internetowej
  • ewidencja działań w projektach badawczych potwierdzoną przez promotora lub bezpośredniego przełożonego;
  • informacja o średniej ocen z ostatnich 2 semestrów studiów;
  • certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego lub kopia ocen semestralnych z języka angielskiego potwierdzonych przez dziekanat WIM;

5. Kandydaci zostaną powiadomieni e-mailem o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.

6. Koszty podróży, pobytu, zakwaterowania i ubezpieczenia pokrywa w całości student zakwalifikowany na praktyki.